Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Středa 18. září 2019 (16:34 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Panna
Kryštof - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Damián

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

SAUNA LIPKA VĚLOPOLÍ

Sauna LIPKA
Sauna LIPKA
Sauna LIPKA VĚLOPOLÍ


Hlavní, ale ne jedinou, relaxační nabídkou je saunová lázeň, ke které je možno přistupovat různě. Již před 3.000 lety užívali Mayové, žijící v nížinách Střední Ameriky, potírny k rituálnímu očišťování. Staří Římané měli návštěvu lázní, jejichž součástí byla potírna za neodděli-telnou součást života střední a vyšší kasty a pro severské národy se potní lázeň stala životním stylem a součástí života. Na historii potních lázní je patrný posun v okruhu uživatelů, jimiž na počátku byli pouze vyvolení (vládcové a duchovní), až po dnešní širokou dostupnost, která odpovídá této nabídce. Takovýto posun je možno pozorovat na mnoha jiných potěšeních života, které byly dostupné malé části společnosti a nyní jsou dostupné takřka každému. Málokdo dnes užívá potní lázeň k rituálnímu očišťování, ale široce známé jsou její detoxikační účinky, blahodárný vliv na kůži a dýchací soustavu, prevenci různých onemocnění, vč. kardiovaskulárních chorob, a mnoho dalších účinků utužujících fyzickou a psychickou kondici. Pokud si na pravidelné saunování navyknete, jen velmi neradi tento návyk opouštíte, jen velmi neradi přicházíte o pocit revitalizace, který vždy nastává po saunové lázni a dlouhodobě o utužené zdraví.

Je ovšem možné, že pro Vás potní lázeň není to pravé - ze zdravotních důvodů (poruchy tlaku, nemoci srdce, kožní choroby...) nebo Vám prostě jen nedělá dobře. V tom případě můžete přijít jenom posedět v klidném prostředí, dát si lahodné nepasterizované pivo Bernard (nebo něco jiného z nabídky) a vstřebávat magickou sílu ohně u otevřeného ohniště, na kterém si můžete připravit něco k chuti. Ačkoli Sauna Lipka není běžnou restaurací, je otevřena každému, kdo chce využít její pohostinnosti a klidné prostředí k odpočinku a relaxaci.

Pokud nás potěšíte návštěvou, ať už pro saunovou lázeň samotnou nebo jenom tak na doušek něčeho dobrého, budete vítanými hosty a my se Vám budeme snažit tyto chvíle co nejvíce zpříjemnit - tak, abyste se k nám vždy rádi vraceli.

PROVOZNÍ DOBA:

Pondělí: Zavřeno
Úterý: 15:00 - 22:00
Středa: 15:00 - 22:00
Čtvrtek: 15:00 - 22:00
Pátek: 15:00 - 22:00
Sobota: 15:00 - 22:00
Neděle: 15:00 - 22:00

Saunovací lázeň je poskytovaná na objednávku pro uzavřené skupiny 2 - 5 osob.

KONTAKTNÍ ADRESA:

SAUNA LIPKA
Ing. Aleš Stebel
Vělopolí 73
3951 Střítěž
Česko (CZ)
tel: (+420) 776 788 210

LOKALIZACE


Typ záznamu: Sauna
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 01.10.2007 v 13:31 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Jiljí jasný - podzim krásný.
Na svatého Jiljí jasno, je suchá jeseň; když prší, čtyřicet dnů střecha nevyschne.
Na den Jiljí hrom a blesky - čtyři týdny mokré stezky.
Když na svatého Jiljí prší, celý podzim voda crčí.
Prší-li na svatého Jiljí, budou otavy shnilý.
V jakém počasí jelen na den Jiljího říje neb mezi laně jde, v takovém se zase po čtyřech týhodnech navrací; jestli ale jelen něco později říje, tedy jest znamení, že pozdě zima nastane.
Je-li na svatého Václava bouřka, bývá dlouho teplo.
Svatý Václav v slunci září, sklizeň řepy se podaří.
Před svatým Václavem času dost, po svatém Václavu pozdě.
Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní.
 
18.9.2001: Vyšetřovatel připravil obvinění z podvodu pro bývalého prezidenta Hardvardských investičních fondů Viktora Koženého a bývalého předsedu představenstva Hardvardského průmyslového holdingu Borise Vostrého.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz