Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Sobota 28. března 2020 (18:10 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Soňa - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Voříšek

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

XIV. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL KLATOVY

Tisková zpráva
XIV. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL KLATOVY
Klatovy, 5. - 8. července 2007

Ve dnech 5. - 8. července 2007 se v západočeských Klatovech uskuteční již XIV. ročník mezinárodního folklorního festivalu s bohatým programem i zahraniční účastí.

Program MFF Klatovy (PDF)
Program MFF Klatovy (PDF)

Již ve čtvrtek 5. července v 18,30 hodin mohou zájemci v městském parku a na náměstí v Klatovech shlédnout koncert zahraničních souborů pod názvem Folklor bez hranic. Zahraniční účastníci budou také aktéry programu Roztančené město, který se koná v pátek 6. července od 10,30 hodin na čtyřech místech v Klatovech.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční na náměstí v Klatovech v pátek 6. července v 16 hodin. Téhož dne mají zájemci možnost shlédnout ještě představení Přišli hosté z daleka i z blízka (pořad zahraničních i domácích souborů) v 19,00 a Dostaveníčko pod Černou věží (písničky a tance z Čech a Moravy, 22,00). Z bohatého sobotního programu si připomeňme alespoň pořady Když muzika pěkně hraje (11,00), Roztančené náměstí (14,00) a S písní a tancem nejen po Čechách (17,00). Všechny tyto pořady se uskuteční na náměstí. Večer otevře své jeviště klatovské Divadlo pro účinkující ve Festivalovém galaprogramu Klatovy 2007 (19,00). Program ukončí Večerní nokturno na náměstí (21,00).

Festivalová neděle bude patřit Slavnostnímu průvodu účastníků festivalu městem (10,00), hlavnímu pořadu dětských folklorních souborů Kdo si hraje, nezlobí a závěrečnému programu Naši hosté se loučí (16,30). V programech vystoupí soubory z České republiky, Itálie, Kypru, Německa, Norska, Ruska a Španělska. S festivalem je spojena tradiční Klatovská pouť, s předváděním lidových řemesel a bohatou nabídkou občerstvení.

Pořadatelem festivalu je Klatovské folklorní sdružení Šumava ve spolupráci s Městem Klatovy, Folklorním sdružením ČR, Stálou divadelní scénou Klatovy, TJ. SOKOL Klatovy, Tanečním a pohybovým studiem KROK Klatovy a souborem Šumava Klatovy. Festival se koná za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva kultury ČR, Euroregionu Šumava - jihozápadní Čechy, Plzeňského kraje a Města Klatovy.

Záštitu nad festivalem převzali senátorka Parlamentu ČR Jiřina Rippelová a starosta Města Klatovy Rudolf Salvetr.

Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz. Festival dále podporují ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další.

Podle podkladů organizátorů festivalu zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Irena Valentová
tel.: 604 239 636
e-mail: sokol.kt@tiscali.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 26.06.2007 v 23:57 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Březen-na pec si vlezem.
Březen-za kamna vlezem.
Panská láska, ženská chuť a březnové počasí není stálé.
V březnu vítr břízy fouká.
V březnu vítr, v dubnu déšť-pak jistě úrodný rok jest.
Březnové slunce má krátké ruce.
Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.
Studený marec, mokrý máj-bude humno jako ráj.
Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl.
Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.
 
28.3.2001: Vládním zmocněncem pro přípravu sumitu Severoatlantické aliance v Praze v roce 2002 byl ustanoven velvyslanec ve Spojených státech Alexandr Vondra.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz