Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Čtvrtek 21. listopad 2019 (11:46 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Štír
Albert - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Marga

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Vánoční výzva Vlastivědného muzea Dr. Hostaše

I když se většině z nás zdá být nyní, v době letních prázdnin a dovolených, vánoční téma příliš vzdálené, není to tak docela pravda. Pracovníci klatovského muzea i teď postupně zintenzivňují přípravu letošních vánočních výstav.

Pro výstavy ze současné tvorby klatovských tvůrců rodinných betlémů ve vitrínách ve vstupní hale hlavní budovy muzea, o klatovských veřejných betlémech v přednáškovém sále i pro výstavu věnovanou tradici slavení Vánoc a závěru roku přímo v Klatovech ve výstavním sále hledají nejen finanční prostředky, ale také spolupracovníky, kteří jsou ochotni zapůjčit pro tento projekt některé rodinné památky spojené s oslavami v konci kalendářního roku. Několik zájemců již nabídlo svoji pomoc, ale protože muzejní sbírky neobsahují dostatek předmětů především z mladších období, dovolujeme si tímto ještě jednou vyzvat klatovskou veřejnost ke spolupráci. Pokud někdo má fotografický materiál týkající se zvyků v předvánočním období, přímo slavení Vánoc nebo i konce roku, vlastní-li některá rodina betlém, který by chtěla představit veřejnosti, pokud někdo dodržuje nějaký neobvyklý rodinný vánoční zvyk nebo by chtěl obměnit svoji kolekci vánočních ozdob a neví, co s těmi starými, nechť kontaktuje přímo Mgr. Ivanu Sieberovou, která výstavy a jejich bohatý doprovodný program připravuje. Součástí tohoto projektu je také záměr vydat útlou Klatovskou vánoční kuchařku s recepty na pokrmy nejen vánoční, ale také se vztahem k celému závěru kalendářního roku. Proto se naše žádost o spolupráci vztahuje i na sběr kuchařských receptů. Také s nimi je možné se obrátit na Mgr. Ivanu Sieberovou na telefonu: 376 326 351, 376 326 362 nebo mailem na adresu muzeum.klatovy@tiscali.cz. Věříme, že připravit co nejpestřejší a nejbohatší vánoční výstavu je nejen zájmem pracovníků klatovského muzea, ale i celé klatovské veřejnosti. Muzeum pro to udělá vše, co je v jeho silách, doprovodné programy jistě Klatovany potěší. Nepochybně tedy využijí i příležitosti k pomoci a ke spolupráci.

Mgr. Luboš Smolík
ředitel Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech
Hostašova 1, 339 01 Klatovy IV.
tel.: 376 326 362, 737 061 235
e-mail: muzeum.klatovy@tiscali.cz
www.muzeum.klatovynet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Klatovy IV

Z KALENDÁŘE AKCÍ:

Zveřejněno 23.07.2011 v 19:58 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Jaký den na Obětování Panny Marie, taková pak zima je.
Když je na Obětování Panny Marie noc jasná, čistá, krutá zima se v lednu chystá.
 
21.11.1251: Šlechta v Rakousku zvolila vévodou přemysla.
21.11.2001: Vláda schválila zvýšení minimální mzdy od 1.ledna 2002 na 5700 korun.
21.11.2001: Předsedou představenstva Českého Telecomu byl zvolen Ondřej Felix.
21.11.2001: Vláda schválila převedení části dluhu ministerstva obrany za bitevníky L-159 u Aera Vodochody na britskou banku Standard Chartered Bank.
21.11.2001: Prezident Havel zastavil trestní stíhání katolického kněze Vlastimila Protivínského za výzvy proti komunistům.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz