Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Pátek 03. července 2020 (12:02 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Rak
Radomír - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Alba

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Vánoční výzva Vlastivědného muzea Dr. Hostaše

I když se většině z nás zdá být nyní, v době letních prázdnin a dovolených, vánoční téma příliš vzdálené, není to tak docela pravda. Pracovníci klatovského muzea i teď postupně zintenzivňují přípravu letošních vánočních výstav.

Pro výstavy ze současné tvorby klatovských tvůrců rodinných betlémů ve vitrínách ve vstupní hale hlavní budovy muzea, o klatovských veřejných betlémech v přednáškovém sále i pro výstavu věnovanou tradici slavení Vánoc a závěru roku přímo v Klatovech ve výstavním sále hledají nejen finanční prostředky, ale také spolupracovníky, kteří jsou ochotni zapůjčit pro tento projekt některé rodinné památky spojené s oslavami v konci kalendářního roku. Několik zájemců již nabídlo svoji pomoc, ale protože muzejní sbírky neobsahují dostatek předmětů především z mladších období, dovolujeme si tímto ještě jednou vyzvat klatovskou veřejnost ke spolupráci. Pokud někdo má fotografický materiál týkající se zvyků v předvánočním období, přímo slavení Vánoc nebo i konce roku, vlastní-li některá rodina betlém, který by chtěla představit veřejnosti, pokud někdo dodržuje nějaký neobvyklý rodinný vánoční zvyk nebo by chtěl obměnit svoji kolekci vánočních ozdob a neví, co s těmi starými, nechť kontaktuje přímo Mgr. Ivanu Sieberovou, která výstavy a jejich bohatý doprovodný program připravuje. Součástí tohoto projektu je také záměr vydat útlou Klatovskou vánoční kuchařku s recepty na pokrmy nejen vánoční, ale také se vztahem k celému závěru kalendářního roku. Proto se naše žádost o spolupráci vztahuje i na sběr kuchařských receptů. Také s nimi je možné se obrátit na Mgr. Ivanu Sieberovou na telefonu: 376 326 351, 376 326 362 nebo mailem na adresu muzeum.klatovy@tiscali.cz. Věříme, že připravit co nejpestřejší a nejbohatší vánoční výstavu je nejen zájmem pracovníků klatovského muzea, ale i celé klatovské veřejnosti. Muzeum pro to udělá vše, co je v jeho silách, doprovodné programy jistě Klatovany potěší. Nepochybně tedy využijí i příležitosti k pomoci a ke spolupráci.

Mgr. Luboš Smolík
ředitel Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech
Hostašova 1, 339 01 Klatovy IV.
tel.: 376 326 362, 737 061 235
e-mail: muzeum.klatovy@tiscali.cz
www.muzeum.klatovynet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Klatovy IV
Zveřejněno 23.07.2011 v 19:58 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Když dne ubývá, horka přibývá.
Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice.
Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.
Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.
Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
Slunce peče - déšť poteče.
Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.
Jaký červenec, takový leden.
V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se!
Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
 
3.7.2001: Evropká komise zakázala spojení amerického konglomerátu General Electric s Honeywell International, na což Bílý dům reagoval velmi podrážděně. Americké úřady na ochranu hospodářské soutěže předtím transakci posvětily.
3.7.2001: Nepřátelsku nabídku na převzetí za 58 miliard dolarů předložil americké AT&T její konkurent Comcast. Ten by chtěl pohltit jednu ze dcer AT&T provozující třetí největší kabelovou síť v USA.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz